Μαθήματα WordPress στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Kάθε άνθρωπος σε κάθε διαφορετική φάση της ζωής του μαθαίνει διαφορετικά πράγματα με διαφορετικό τρόπο κάθε φορά. Λαμβάνοντας λοιπόν σοβαρά υπόψη την πολυτροπικότητα στο χώρο της μάθησης αλλά και την αναγκαιότητα των εκπαιδευτικών να εκφραστούν μέσα από την δυνατότητα ανάπτυξης ιστοχώρων, που τους παρέχει το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο, δημιουργήθηκαν, τα μαθήματα WordPress που ακολουθούν.  Τα μαθήματα αυτά, που είναι σχεδιασμένα από το δάσκαλο και επιμορφωτή Β΄Επιπέδου Τσουλή Μιλτιάδη, απευθύνονται ακόμη και σε αυτούς που δεν έχουν καμιά απολύτως γνώση σε θέματα Πληροφορικής, έτσι ώστε σταδιακά να μπορέσουν να δημιουργήσουν μόνοι τους τη δική τους ιστοσελίδα.

Αφορούν επίσης άμεσα τους Διευθυντές και τους εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων, φιλοδοξώντας ότι θα μπορέσουν να τους διευκολύνουν στη διαχείριση των ιστοσελίδων των σχολείων τους με αποτελεσματικότητα.

Ενότητα 1:
Δημιουργία ταμπλέτας WordPress