ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

Την Παρασκευή 15/4/22 στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου Βεροίας, πραγματοποιήθηκε η τελετή απονομής βραβείων στους μαθητές που διακρίθηκαν στον 1ο Διαγωνισμό Ζωγραφικής, που διοργανώθηκε από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Μακροχωρίου ΨΗΦΙΔΩΤΟ σε συνεργασία με τον Δήμο Βεροίας και τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας, στη μνήμη των 21 αδικοχαμένων μαθητών του Λυκείου Μακροχωρίου.

Το θέμα του Διαγωνισμού αφορούσε την οδική ασφάλεια και συμμετείχαν οι μαθητές/τριες της Δ΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Βεροίας.

Βραβεύτηκαν οι πέντε πρώτες ζωγραφιές(μια από κάθε Σχολείο). Τα έπαθλα του Διαγωνισμού ήταν μια αναμνηστική πλακέτα και μια βεβαίωση για κάθε μαθητή/τρια. Επίσης  δόθηκαν δώρα και για τα σχολεία, ένα πολυμηχάνημα για το πρώτο βραβείο και τέσσερεις πλαστικοποιητές. Όλοι οι μαθητές που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό θα πάρουν βεβαίωση συμμετοχής.

Το Σχολείο μας πήρε το 2ο βραβείο με τη ζωγραφιά της Χατζηαθανασίου Ειρήνης.