Βράβευση Μαθητών/ τριών της Στ΄ Τάξης του 1ου Δημ. Σχ. Μακροχωρίου στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Ο Μικρός Ευκλείδης».

Η ανακοίνωση της Ε.ΜΕ. :

Δ Ε Λ Τ Ι Ο  Τ Υ Π Ο Υ  ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.

Το Παράρτημα Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας βραβεύει τους μαθητές που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς: Υπατία, Θαλής και Μικρός Ευκλείδης κατά το σχολικό έτος 2022-2023. Η τελετή βράβευσης θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 17 Ιουνίου 2023 στις 7:00 μ.μ. στο Εκκοκκιστήριο Ιδεών (Διεύθυνση: Θεσσαλονίκης 67, Βέροια 591 31).

Κεντρικός ομιλητής θα είναι ο Ευαγγελόπουλος Αναστάσιος, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Μαθηματικών Πιερίας-Ημαθίας ο οποίος θα αναπτύξει το θέμα «Ιστορική εξέλιξη και χρηστικότητα των μαθηματικών».

Για τη Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας :

Η Πρόεδρος : Χαρίκλεια Σαραφοπούλου.

Η Γενική Γραμματέας : Αλεξάνδρα Στυλιανίδου

Με εκτίμηση,

ΕΜΕ Ημαθίας

Συγκεκριμένα βραβεύτηκαν οι μαθητές / μαθήτριες (αλφαβητικά) :

1. Κολέτσα Δέσποινα.

2. Μουρατίδου Ελένη.

3. Τσαχουρίδης Ορέστης

Θερμά συγχαρητήρια από τον Σύλλογο Διδασκόντων του Σχολείου μας και ειδικά από τους δασκάλους της Στ΄ Τάξης (κ. Ελευθερία Γκαβάνη και κ. Θανάση Μελετίδη).

Η Παρουσία σας θα μας δώσει μεγάλη χαρά !